Koszyk  

Brak produktów

0,00 zł Dostawa
0,00 zł Razem

Realizuj zamówienie

Sztuka golenia na gładko

Sztuka golenia na gładko

Debaty na temat tego czy i jak się golić, twają od zarajania dziejów…  powiedzmy - od bardzo, bardzo dawna. Pomijając tak zwaną “modę na drwala” - czyli facetów z brodami do pasa – która na szczęście przemija - dla większość mężczyzn na świecie golenie to rzecz równie ważna, jak poranny makijaż dla kobiety.


Jeśli już zatem jesteście w gronie tych, którzy lubią dbać o swój zarost, rodzi się podstawowe pytanie. Czym się golić? Odkładając na bok brzytwę, ostry noż czy maczetę, zostaje nam tak prawdę tylko jeden wybór – maszynka z wymiennymi ostrzami z prawdziwego zdarzenia lub jednorazówka.


Z zasady mogło by się wydawać, że mniej ważne jest czym się golimy pod warunkiem, że uzyskujemy pożądany efekt. Jednakże, jeśli myślimy o goleniu, nie możemy zapominać o jego komforcie i cenie takiego zabiegu.

 

Jednorazówki, na krótki dystans

Bez wątpienia plusem jednorazówek jest ich cena – w zależności od marki niekiedy kilkakrotnie niższa, niż cena dobrej maszynki do golenia z wymiennymi ostrzami – takiej jak chociażby Gillette Mach 3, czy Gillette Mach 3 Turbo. Dedydując się na jednorazówki musimy jednak pamiętać, że cena będzie dla nas korzysta tylko i wyłącznie jeśli golimy się naprawdę sporadycznie i nie do końca zależy nam na komforcie całego zabiegu. 

Technologia ma znaczenie

Kupując jednorazowe maszynki do golenia, szczergólnie te najtańsze z pojedynczym ostrzem, nie możemy liczyć na jakąkolwiek nowoczesną technologię. Maszynki z wymiennymi wkładami, jak np. Mach 3 Gillette, zawierają masę udogodnień, które nie tylko wpływają na jakość samego golenia, ale i komfort samej czynności – ergonimiczny uchwyt czy pasek zawierający środek nawilżający skórę, to tylko część z nich. Najważniejsza jest jakość samych ostrzy oraz rozwiązania typu Gillette Microfin Comfort, które pozwalają dopasowywać się maszynce do konturów naszej twarzy. Pojedyncze golenie maszynką jednorazową daje nawet 10-ciokrotnie słabszy wynik w porównaniu do maszynki z wymiennym wkładem. 

Problemy na potem

Rozważając wybór jednorazówki lub droższej z pozoru maszynki z rozbudowanym technologicznie wymiennym wkładem – powinniśmy zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt. Jednorazówki mogą sprawić, że zaczniemy mieć prawdziwe problemy ze stanem naszej skóry. Regularne zacięcia, brak odpowiedniego nawilżenia w trakcie golenia – w dłuższym okresie mogą wywołać infekcje skóry i poważne problemy dermatologiczne w przyszłości.

© 2014 Strefagolenia.pl All rights reserved