Opinie o Nas
Jak się poprawnie golić maszynką

Jak się poprawnie golić maszynką

Jak się poprawnie golić maszynką

Jest taki moment w życiu każdego mężczyzny kiedy rano zamienia się w czerwonoskórego Indianina, wykrzykującego wojenne słowa. Tak, to ta chwila kiedy kończysz golenie swojej twarzy z nadzieją, że w końcu będzie tak idealnie gładka jak w reklamach, a okazuje się, że podrażniłeś większość jej skóry. Później oklepujesz się wodą po goleniu – może nawet i ma ładny zapach – ale szczypie i drapie. Czy jest sposób by tego uniknąć?

Sposobów jest kilka, warto przestrzegać ich wszystkich, ale może wystarczy tylko kilku. Sam oceń, które są najistotniejsze:

- Czasy brzytw już odeszły w niepamięć. Nikt już ich nie ostrzy. Teraz jest era maszynek do golenia. Są te „jednorazowe” i te z wymiennymi ostrzami. Co prawda ich jednorazowość w większości przypadków jest tylko teoretyczna (ktoś używał krócej niż tydzień?), to warto pamiętać, że jej ostrza faktycznie się zużywają. Twardy męski zarost potrafi stępić nawet najlepsze ostrza. Szczególnie, jeśli golisz się rzadziej niż raz na kilka dni. Im bardziej wyrośnięty tym trudniej dla żyletki jest go zgolić.

- Twardość zarostu. Ten prawdziwy jest twardy i ścinanie go jest prawdziwym wyzwaniem dla ostrza maszynki, ale można go zmiękczyć nakładając warstwę odpowiedniego żelu lub pianki do golenia. Przede wszystkim istotne są składniki. Warto zwrócić uwagę na dodatkowe właściwości nakładanego żelu i mieć na uwadze, że niektóre elementy formuły muszą zostać wchłonięte przez skórę i włosy, dlatego można odczekać kilka chwil. Polecam zapoznać się z serią Gillette Fusion Proglide produkowaną przez Gillette. Jeżeli jesteś posiadaczem twardego zarostu to koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem „Jak golić twardy zarost”.

- Właściwa technika. Kiedy już zmiękczysz swój zarost to nie będziesz musiał naciskać mocno maszynką. Dzięki temu oszczędzisz sobie wyciętych fragmentów skóry twarzy. Wtedy maszynki z potrójnymi i poczwórnymi zestawami ostrzy będą mogły się wykazać swoją efektywnością. Ich moc polega na tym, że stopniowo wycinają włosy aż do samej powierzchni. Jeśli będziesz przesuwał maszynkę po twarzy używając tylko jej własnego ciężaru to możesz być pewnym, że wszystkie slajdy znane z reklam ziszczą się naprawdę, a Twoja twarz będzie zadbana i ogolona jak nigdy.Po goleniu. Jeśli Twoja skóra jest przesuszona (bo np. używasz czegoś na bazie alkoholu), warto ją zabezpieczyć zwykłym kremem do twarzy. Zimą osłonisz skórę przed mrozem i zniszczeniami z niego wynikającymi, a latem po prostu już nawilżysz i sprawisz, że będzie przyjemna w dotyku. Dla dotykanego i dotykającego. Po prostu bardziej wrażliwa i gładka.

powrót do góry