Opinie o Nas
Podrażnienia po goleniu

Podrażnienia po goleniu

Jak walczyć z podrażnieniami po goleniu?

Wielu mężczyzn po goleniu ma problemy ze skórą twarzy. Skarzą się oni że skóra jest podrażniona, piecze, a czasem pojawiają się na niej brzydkie czerwone plamy, które mogą sugerować że męczy nasz jakaś choroba skóry.

Z tego też powodu wielu mężczyzn boi się golić bezpośrednio przed ważnym biznesowym spotkaniem czy randką, ponieważ wie jak wtedy wygląda jego skóra twarzy i woli uniknąć przykrych spojrzeń lub plotek.

Wrażliwa skóra twarzy jest dla wielu mężczyzn bardzo dużym problemem, ponieważ przeszkadza im ona w odpowiednim przygotowaniu się do ważnego spotkania, wskutek nasz główny zainteresowany nie czuje się pewnie, a prawda jest taka że jeżeli facet nie czuje się pewnie, to też nikt go poważnie nie potraktuje – nawet jak ma miliony na koncie. 

Obecnie telewizja i mass media starają się nas przekonać że nasz problem z wrażliwą skórą twarzy może być rozwiązany jedynie za pomocą odpowiednich balsamów czy kremów po goleniu. Oczywiście jest w tym część prawdy, ale jedynie część, a właściwie to ziarno :) Mówienie że balsam po goleniu rozwiązane nasze problemy, jest jak mówienie że pchanie samochodu pozwoli nam zaoszczędzić paliwo. Teoretycznie takie stwierdzenia są prawdziwe, jednak w praktyce nie do końca spełniają swoje zadanie. 

Odpowiedni balsam po goleniu oczywiście jest bardzo ważny i pomoże nam złagodzić negatywne objawy (ból, pieczenie, zaczerwienie) podrażnionej skóry jest jest to leczenie objawowe, a nie przyczynowe. Przyczyną podrażnień po goleniu jest po prostu źle dobrana maszynka po goleniu. Oczywiście wrażliwość naszej skóry jest zależna od środowiska w którym żyjemy. Na przykład Norwegowie żyjący na dalekiej północy, pracujący w niskich ujemnych temperaturach mają grubą i twardą skórę twarzy, która jest odporna na podrażnienia. Z kolei kierownik w Polskiej korporacji który cały czas przebywa w wygodnym, klimatyzowanym biurze siłą rzeczy skórę twarzy będzie miał znacznie bardziej delikatną i podatną na podrażnienia. Dla tego tak ważny jest odpowiedni dobór maszynki do golenia, ponieważ w procesie golenia to ona wykonuje największą pracę i to ona ma właśnie pierwszy, bezpośredni kontakt ze skórą. Sam kiedyś używałem tanich jednorazowych maszynek, do czasu aż na imieniny dostałem od bardzo miłej koleżanki z biura obok maszynkę Gillette Fusion Proglide Flexball. Tym prezentem chciała na mnie wywrzeć pozytywne wrażenie i jak najbardziej jej się udało. Po pierwsze zobaczyłem że myśli o mnie inaczej niż o zwykłym koledze z biura, a po drugie dzięki temu prezentowi ogoliłem się po raz pierwszy w życiu. Mówię tak, ponieważ wcześniejsze golenie tanimi jednorazowymi maszynkami nie miało z goleniem nic wspólnego – z perspektywy czasu bardziej przypominało to oranie lub koszenie, niż faktyczne golenie.

powrót do góry