Opinie o Nas
Jak się idealnie ogolić

Jak się idealnie ogolić

W tamtym roku miałem okazję w ramach wyjazdów służbowych trochę pojeździć po świecie i zobaczyć trochę innych kultur. Siłą rzeczy, niezależnie od mojej woli, musiałem spędzić kilka tygodni w Turcji, gdzie negocjowaliśmy kontrakt na dostawę wysokiej jakości daktyli dla naszej firmy. Na całe szczęście nasz szef pomyślał i na ten okres załatwił nam lokalnego przewodnika (jego znajomego z młodzieńczych lat) który miał nas przez kilka tygodni zabawiać i pokazywać miasto. Po zwiedzaniu barów i restauracji przyszła także pora na trochę głębsze poznanie naszej kultury i nasz przewodnik Azir, zabrał nas do lokalnego golibrody.

Ten zawód przeżywa obecnie w Europie mały renesans, jednak dalej nie jest zbyt popularny i korzystają z niego jedynie koneserzy i ludzie którzy mocno dbają o brodę. Na początku miałem spore obiekcję, bo nie dość że jestem w obcym kraju, jedynie z kolegami z pracy do w dodatku jakiś facet ma mi przykładać brzytwę do twarzy. Jednak pomimo obiekcji dałem się skusić bo w końcu raz się żyję, a nie pozwolę sobie żeby przez strach przed goleniem źle wypaść przed kolegami który po powrocie będą mi to wypominali na każdym kroku.

Wbrew moim obiekcjom golenie było bardzo przyjemne, a dzięki podwójnemu goleniu oraz specjalnym okładom, skóra po goleniu nie była ani zaczerwieniona, ani podrażniona. Było to dla mnie dużym zaskoczeniem, ponieważ do tej pory każde golenie kończyło się dla mnie podrażnioną czerwoną skórą i traktowałem to już jako pewnik, jako coś z czym będę musiał żyć do końca życia. Przez pewien okres zastanawiałem się nawet czy może nie zapuścić brody, wtedy mógłbym sobie odpuścić golenie i podrażnienia skóry z tym związane jednak dowiedziałem się że taki wygląd nie jest zgodny z wizerunkiem firmy i moim stanowiskiem, a z racji tego że firma płaci mi dość dobrze musiałem to zaakceptować.

W każdym razie po wizycie u golibrody zrozumiałem, że są środki które sprawią że uniknę tych przykrych podrażnień. Po powrocie do kraju udałem się do mojej znajomej dermatolog (jeszcze koleżanki z liceum) i przedstawiłem jej sytuację. Anka tylko się zaśmiała i powiedziała że po pracy możemy wyskoczyć na kawę i opowie mi jak rozwiązać mój problem. Kilka godzin później dowiedziałem się, że mój problem podrażnionej skóry po goleniu rozwiąże zestaw WILKINSON QUATTRO TITANIUM PRECISION. Dowiedziałem się także że Ania oprócz bycia dermatologiem, jest specjalistką także w innych tematach, ale to może opowiem przy innej okazji ;)

powrót do góry