Opinie o Nas
Maszynka jednorazowa czy z wymiennym ostrzem?

Maszynka jednorazowa czy z wymiennym ostrzem?

Wiele osób zastanawia się nad wyborem pomiędzy pomiędzy maszynką jednorazową, a maszynką z wymiennym ostrzem. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na tak postawione pytanie, więc nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić Was do lektury!

Podstawową różnicą która wyróżnia maszynki z wymiennym ostrzem od maszynek jednorazowych jest oczywiście cena. Maszynki jednorazowe potrafią być nawet 3 – 4 razy tańsze od maszynek z wymiennym ostrzem. Dlaczego tak się dzieje? Decydujący wpływ na cenę maszynki, ma jakość jej wykonania. Jeżeli w sklepie położysz koło siebie maszynkę jednorazową oraz maszynkę z wymiennymi ostrzami różnica natychmiast rzuci Ci się w oczy. Jednorazówki mają bardzo prostą budowę, mają mniej ostrzy, często są pozbawione jakichkolwiek elementów poprawiających chwyt. Gdy weźmiemy obie maszynki do ręki od razu wyczujemy drugą różnice – jednorazówka będzie znacznie lżejsza, co sprawia że golenie taką maszynką jest znacznie trudniejsze. Żeby dostrzec trzecią, chyba najważniejszą różnicę trzeba dokładnie przyjrzeć się ostrzom. Okaże się wtedy, że w maszynkach jednorazowych ostrza umieszczone są pod innym kątem, a także wykonane z innego stopu metalu który szybciej się tępi. Istotny jest także fakt że ostrza są troszeczkę bliżej siebie przez co ścięte włoski często blokują się pomiędzy ostrzami, a ich usuwanie jest uciążliwe.

Te wszystkie różnice pomiędzy maszynkami zostały dokładnie przemyślane i zaprojektowane tylko po to żeby rozdzielić rynek maszynek na kilka segmentów. Podobnie zresztą robi się z telefonami komórkowymi, aparatami fotograficznymi czy szczoteczkami do zębów. Producent tworzy produkty różnej jakości, tak by klient sam mógł wybrać czy woli zapłacić mniej i mieć produkt gorszej jakości, czy woli wydać więcej i mieć maszynkę z wyższej półki która znacznie lepiej goli. I tutaj właśnie dochodzimy do najważniejszego pytania które brzmi: „Czy maszynka z wymiennym ostrzem goli lepiej”. Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta i brzmi „TAK”. A dlaczego tak się dzieje?

Po pierwsze, maszynki z wymiennymi ostrzami są lepiej zbudowane – są cięższe, posiadają ergonomiczny kształt, końcówkę pod odpowiednim kątem, oraz są pokryte specjalnymi materiałami które sprawiają że maszynka lepiej trzyma się w dłoni. Druga kwestia to wspomniane wcześniej ostrza. W droższych maszynkach zastosowano nie tylko lepsze stopy metali, ale także:

- ostrza zostały zaostrzone pod innym kątem, żeby łatwiej ścinały włoski,
- ostrza są umieszczone pod innym kątem, dzięki czemu maszynka goli dokładniej,
- odstępy pomiędzy ostrzami są większe, dzięki czemu włoski nie blokują się tak często, a ich usuwanie jest znacznie łatwiejsze.

Te wszystkie powyższe czynniki sprawiają że maszynką z wymiennymi ostrzami goli się naprawdę świetnie. Dobrym przykładem takiej maszynki będzie Wilkinson quattro titanium, która dzięki swojej nowoczesnej budowie i odpowiedniemu zaprojektowani goli naprawdę świetnie, a skóra po goleniu jest gładka i przyjemna w dotyku.

powrót do góry