Opinie o Nas
Jak usunąć żółty nalot na zębach

Jak usunąć żółty nalot na zębach

Jak usunąć żółty nalot na zębach

Estetyczny wygląd naszych zębów jest bardzo istotny. Oczywiście każdy z nas wie że książki nie ocenia się po okładce, ale ocenianie człowieka po jego uśmiechu jest normą. Ile to razy widzieliśmy piękną kobietę, a gdy się do nas uśmiechnęła to straciliśmy całą ochotę na dalszą rozmowę?

Defekty naszego uzębienia mogą być różne. Najpoważniejsze z nich to zaawansowana próchnica, która sprawia że nasze zęby są czarne, osłabione, a przez to często połamane. W takiej sytuacji musimy skorzystać już z profesjonalnego leczenia stomatologicznego, jednak są to bardzo zaawansowane przypadki. Zazwyczaj problemem jest żółty nalot na zębach i nieprzyjemny zapach z jamy ustnej. Pomimo tego że posiadanie takiego „żółtego uśmiechu” jest wyjątkowo niekomfortowe i nieestetyczne, to na szczęście jest także dość łatwe do wyleczenia w ciągu dwóch, trzech tygodni.

Ten żółty nalot na zębach, to nic innego jak bakteryjna płytka nazębna, którą można usunąć. Wspominaliśmy o tym w artykule jak usunąć kamień na zębach. Leczenie takich zębów może odbywać się na dwa sposoby, w zależności od stopnia zaawansowania. Jeżeli nalot jest niewielki i występuje jedynie miejscowo, wystarczy zakupić szczoteczkę elektryczną i zacząć myć zęby dwa razy dziennie. Jeżeli jednak nalot jest już zaawansowany to konieczna będzie wizyta u stomatologa, który dokona bezbolesnego zabiegu usuwania kamienia z zębów. Koszt takiej wizyty to około 100 złotych, a czas jej trwania nie przekracza zwykle 30 minut. Zaletą takiego zabiegu jest fakt że po jego zakończeniu, na zębach nie mamy już żadnego osadu i jeżeli zaczniemy odpowiednio dbać o nasza jamę ustną, to nieprzyjemny żółty nalot nie wróci.

Jak dbać o jamę ustną

Żółty nalot na zębach, wynika z dwóch przyczyn. Jedną z nich jest niewłaściwa dieta, a drugą brak odpowiedniej higieny jamy ustnej. Jeżeli więc chcemy w przyszłości uniknąć ponownego pojawienia się osadu musimy regularnie szczotkować zęby – najlepiej za pomocą maszynki elektrycznej – a także ograniczyć w naszej codziennej diecie kawę, czarną herbatę oraz produkty zawierające dużą ilość cukrów prostych.

powrót do góry