Opinie o Nas
Jak golić zarost

Jak golić zarost

Jak golić zarost

Każdy z nas goli brodę. Niektórzy robią to częściej inni rzadziej, niemniej jednak każdy z nas to robi. Jednak czy ktoś nauczył nas jak się golić? W większości przypadków podpatrujemy jak to robią nasi ojcowie, widzimy to w filmach i reklamach, a potem w młodzieńczych latach staramy się przenieść to do naszego życia. I tutaj tkwi zasadniczy błąd! Większości mężczyzn nikt nigdy nie nauczył jak powinni poprawnie się golić! Dlatego dzisiaj nadrabiamy zaległości i wracamy do podstaw!

Jak golić brodę

Mogłoby się wydawać że sprawa jest prosta. Nakładamy na twarz pełno pianki, przejeżdżamy po niej maszynką i to wszystko. Wydaje się proste, ale jeżeli masz wrażliwą skórę twarzy, skłonną do podrażnień to taki sposób golenia będzie dla Ciebie prawdziwą udręką. Jak zatem golić się poprawnie?

Po pierwsze nie śpiesz się. Golenie to nie wyścig, a zacięcia przy goleniu to nie barwy wojenne. Wstań 10 minut wcześniej, przemyj twarz ciepłą wodą, nałóż na brodę piankę do golenia (lub żel do golenia) i odczekaj kilka minut. Pamiętaj że to nie ilość pianki pomaga golić zarost, tylko zawarte w niej składniki.

Pamiętaj by golić się z włosem, a nie pod włos. Zacznij golenie na wysokości ucha po prawej stronie i dojedź do brody. Następnie powtórz ten zabieg po drugiej stronie twarzy.

Wykonuj jedynie krótkie ruchy i jak najczęściej opłukaj ostrze. Zwróć uwagę żeby spłukiwać je pod bieżącą wodą i dokładnie wypłukiwać włoski spomiędzy ostrzy.

Po goleniu wytrzyj twarz do sucha, a następnie posmaruj ją specjalnym żelem po goleniu. To zminimalizuje podrażnienia i zaczerwienia skóry.

Trzeba także pamiętać że jakość maszynki (a co za tym idzie jej cena) ma ogromne znacznie na komfort i jakość golenia. Jeżeli do tej pory goliłeś się maszynkami za 5-10 złotych i nagle ogolisz się maszynką która kosztuje 40-50 złotych, naprawdę poczujesz różnice, w prawie każdym aspekcie:

- znacznie szybszy czas golenia,
- praktycznie zero podrażnień i zacięć,
- maszynka lepiej leży w dłoni przez co łatwiej jest się golić.

Więc jeżeli masz taką możliwość powinieneś zaryzykować i kupić produkt z wyższej półki, a gwarantuje Ci że nigdy nie wrócisz już do tradycyjnych jednorazówek.

powrót do góry