Opinie o Nas
Najdłuższa broda na świecie

Najdłuższa broda na świecie

Broda towarzyszy ludzkości od początku jej dziejów, jednak na przestrzeni wieków jej rola i postrzeganie brodaczy przez społeczeństwo, często się zmieniało.

Dawniej, w starożytności, brodę kojarzono z wiedzą, mądrością i doświadczeniem. Długa, bujna broda była znakiem rozpoznawczym ludzi oczytanych, którym obce były troski dnia codziennego, a ich myśli skupiały się na rozmyślaniach i filozoficznych wywodach.

Później jednak, broda zaczęła być utożsamiana z barbarzyńcami, brakiem ogłady i byciu na bakier z higieną. Stała się domeną ludzi dzikich i nieokrzesanych, by później znów wrócić do łask. 

Jak więc widać, popularność brody kołem się toczy, jednak bez względu na panujące trendy trzeba przyznać że utrzymanie i pielęgnacja brody stanowi nie lada wyzwanie, szczególnie dzisiaj, kiedy nie mamy na nic czasu i jesteśmy wiecznie zabiegani. 

Dlatego na wyjątkowe uznanie zasługuje Norweg Hans Langseth, a właściwie jego broda która mierzyła, aż 5 metrów i 33 centymetrów. Pan Langseth zmarł w 1927 roku, jednak w przeciwieństwie do kruchości ludzkiego życia, jego broda okazała się ponad czasowa i do dnia dzisiejszego można ją zobaczyć w instytucie Smithsona, który jest największym na świecie kompleksem muzeów i ośrodków edukacyjno-badawczych, a mieści się on w Stanach Zjednoczonych w Waszyngtonie 

Jeżeli jednak nie masz zamiaru zapuszczać brody i chcesz by Twoja twarz była dokładnie ogolona, to koniecznie sprawdź nasze maszynki Gillette lub Wilkinson

powrót do góry