Opinie o Nas
Jak dbać o zarost w zimę

Jak dbać o zarost w zimę

 Razem ze styczniem w naszym kraju zima rozpoczęła się na dobre, biały puch pokrył dachy i ulice, a temperatura spadła znacznie poniżej -10 stopni Celsjusza. Jak każdy wie, zima jest trudnym okresem, dla każdego żyjącego organizmu, w tym także dla ludzi. To właśnie w zimę, wyjście z domu urasta do rangi rytuału, a odśnieżanie samochodu staje się codziennym przykrym obowiązkiem.

Jednak nie wszyscy mężczyźni wiedzą, że w tym okresie również nasz zarost (niezależnie od tego czy go mamy czy też nie) wymaga specjalnego podejścia, a w tym artykule zdradzimy Wam jak dbać o zarost w zimne styczniowe dni.

Gorąca woda szkodzi

Naturalną reakcją skóry na zimno, jest pokrywanie jej cienką warstwą naturalnego tłuszczu wytwarzanego przez gruczoły znajdujące się pod skórą. To właśnie ta warstwa ma w naturalny sposób chronić naszą skórę przed wysuszeniem, jednak gorąca woda skutecznie usuwa ten środek ochronny i wystawia skórę twarzy na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych. Jeżeli więc w ciągu dnia myjesz twarz, powinieneś robić to przy użyciu letniej bądź lekko ciepłej wody.

Susz brodę

Być może dla niektórych jest to oczywiste, jednak spora grupa mężczyzn woli żeby broda wyschła naturalnie, co niestety nie jest zbyt dobrym pomysłem przy niskich temperaturach. Również używanie suszarki nie jest dobrym pomysłem, ponieważ prowadzi do szybkiego uszkodzenia włosa. Co zatem zrobić, żeby suszyć brodę szybko i zdrowo? Najlepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie lnianego ręcznika, bądź spędzenie dodatkowych 10 minut w ciepłym pomieszczeniu, w którym broda wyschnie w sposób naturalny.

Nie używaj mydła

 Mydło ma to do siebie że wysusza skórę i to nie zależnie czy używamy go w postaci stałej czy płynnej. Dlatego też do mycia zarostu powinniśmy używać szamponu, który nie tylko dobrze oczyści brodę, ale zapewni także odpowiedni wygląd skórze twarzy.

Na dzisiaj to już wszystko, jeżeli uda Wam się przestrzegać tych trzech krótkich wskazówek, możecie być pewni że Wasza broda oraz skóra twarzy będą prezentowały się znacznie lepiej!

powrót do góry