Opinie o Nas
Jak długo używać maszynki jednorazowej

Jak długo używać maszynki jednorazowej

Zapewne każdy z was słyszał kiedyś jak kolega podczas piątkowej imprezy dla żartu powiedział „kiedyś będę tak bogaty że maszynek jednorazowych będę używał tylko raz”. Jednak czy maszynek jednorazowych faktycznie trzeba używać tylko raz? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie!

Jak zapewne sami się domyślacie określenie „maszynka jednorazowa” wcale nie oznacza że należy jej używać tylko raz. Nazwa ta odnosi się do faktu, że maszynki tego typu nie posiadają wymiennych ostrzy, czyli po stępieniu ich dalsze używanie będzie niemożliwe. Jest to zasadnicza różnica pomiędzy maszynkami jednorazowymi, a maszynkami do golenia wielokrotnego użytku.

Jak długo używać maszynki jednorazowej?

W taki oto sposób dochodzimy do zasadniczego pytania. Skoro maszynka jednorazowa, nie jest jednorazowa to jak długo powinniśmy jej używać? I tutaj niestety odpowiedź nie jest taka prosta. Czas podczas którego możemy używać maszynki jednorazowej jest uzależniony od takich czynników jak gęstość zarostu, twardość zarostu oraz częstotliwość golenia.
Osoba z delikatnym zarostem, która goli się raz na tydzień, będzie mogła używać maszynki jednorazowej nawet przez miesiąc. Z kolei osoba z twardym, szorstkim zarostem która goli się codziennie przed pracą, będzie musiała wymieniać maszynkę do golenia nawet co kilka dni.

Skąd zatem wiedzieć jak długo powinniśmy używać maszynki do golenia?

Najłatwiej ocenić to po jej ostrzu. Jeżeli maszynka do golenia zamiast golić zaczyna szarpać zarost, lub też zaczyna golić nierównomiernie wtedy jest to wyraźny sygnał że powinniśmy wymienić maszynkę na nową. Jednak to może być zgubne w niektórych sytuacjach. Jeżeli na przykład golisz się dość rzadko i Twoja maszynka przestaje golić dopiero po 3-4 tygodniach to wcale nie oznacza że możesz używać jej aż tak długo. Musisz pamiętać że na maszynce zbierają się różnego rodzaju bakterie, a wilgotne środowisko bardzo sprzyja rozwijaniu się wszelkiego rodzaju drobnoustrojów, dlatego też nie powinno używać się maszynki dłużej niż dwa, maksymalnie dwa i pół tygodnia. Dobrą praktyką, którą niestety mało kto stosuje jest wycieranie maszynki lnianym ręcznikiem, zaraz po goleniu. Ta prosta czynność znacznie poprawi higienę golenia oraz zwiększy żywotność maszynki.

powrót do góry