Opinie o Nas
Żel, krem czy pianka do golenia?

Żel, krem czy pianka do golenia?

Pianka do golenia

W dzisiejszym artykule postaramy się powiedzieć jaki środek do golenia jest najlepszy? Czy pianka do golenia ma przewagę nad żelem? A może lepiej zdecydować się na staromodny krem do golenia? Zapraszamy do lektury!

Obecnie na rynku mamy do wyboru trzy preparaty do golenia, są to pianki do golenia, żele do golenia oraz kremy do golenia. Zanim jednak powiemy czym różni się od siebie każdy z tych środków, musimy zastanowić się do czego tak właściwie służą te wszystkie środki. Każdy z tych środków ma trzy podstawowe zadania. Po pierwsze mają zapewnić odpowiedni poślizg który ułatwi golenie. Po drugie mają zmiękczyć zarost dzięki czemu ostrza maszynki do golenia bez trudu sobie z nimi poradzą. Trzecią i zarazem ostatnią cechą jest ochrona i pielęgnacja skóry twarzy. Skoro już wiemy do czego służą pianki i żele do golenia, możemy zobaczyć jak każdy z tych środków spełnia swoje zadania.

Zobacz pianki do golenia w naszym sklepie

Pianki do golenia

Pianka do golenia charakteryzuje się bardzo dużą objętością, jednak znacznie trudniej jest ją odpowiednio wetrzeć dokładnie pomiędzy włosy. Dużym problemem jest także jej przyczepność, przez co pianka bardzo źle się trzyma na większych powierzchniach, a jej specyficzna struktura bardzo łatwo zapycha maszynkę i zmusza nas do częstego jej płukania. Z kolei pianki, w przeciwieństwie do żeli zazwyczaj pozbawione są specjalnych środków chłodzących dlatego lepiej sprawdzają się podczas golenia miejsc okolic bikini.

Żele do golenia

Żele do golenia, charakteryzują się z kolei bardzo dużą wydajnością oraz łatwością w nakładaniu na skórę. Ich płynna konsystencja sprawia że bardzo łatwo wciera się ją w zarost, dzięki czemu włosy są zmiękczone, a skóra nawilżona i przygotowana do golenia. Trzeba także pamiętać że żel zapewnia znacznie lepszy poślizg niż pianka, przez co golenie jest łatwiejsze.

Kremy do golenia

Używanie kremów do golenia jest najbardziej pracochłonne, ale jednocześnie daje najlepsze efekty. Wynika to z faktu że krem nakładamy za pomocą pędzla, dzięki czemu jest on bardzo dokładnie wcierany w skórę. Oczywiście ta czynność trwa dłużej, co też jest korzystne, ponieważ krem ma więcej czasu na zmiękczenie zarostu i lepsze przygotowanie skóry do golenia. Podsumowując, można powiedzieć że do golenia najlepiej jest używać specjalnych kremów, jednak ich nakładanie jest czasochłonne i nie każdy może sobie na to pozwolić. W takiej sytuacji najlepiej jest więc wybrać żel do golenia, który zapewnia odpowiedni poślizg i dobrze przygotowuje zarost do golenia.

powrót do góry