Opinie o Nas
Różnica pomiędzy pianką do golenia, a żelem

Różnica pomiędzy pianką do golenia, a żelem

W tym artykule przedstawimy Wam podstawową różnice pomiędzy pianką i żelem do golenia, dzięki czemu będziecie mogli wybrać produkt, który najbardziej Wam odpowiada i spełnia Wasze oczekiwania.

Zanim jednak przejdziemy na omówienia różnic pomiędzy tymi dwoma środkami, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie po co w ogóle używamy pianek czy żelów do golenia. Przecież równie dobrze moglibyśmy natrzeć twarz mydłem w płynie, które posłużyło by nam za środek nawilżający, jednak byłoby to za mało, a na skórze pojawiłyby się podrażnienia i zacięcia.

Dlatego właśnie zarówno pianki jak i żele do golenia nie tylko nawilżają skórę, ale co ważniejsze zmiękczają zarost sprawiając że golenie jest przyjemniejsze i znacznie łatwiejsze. Większość żeli do golenia, oraz niektóre pianki posiadają w swoim składzie starannie wybrane składniki, które nie tylko zmiękczają zarost, ale również dbają o skórę twarzy. I tutaj jest pierwsza różnica pomiędzy pianką i żelem. Z uwagi na swoją konsystencję i rozmiar, piankę do golenia jest znacznie trudniej wetrzeć w zarost, czyli jednocześnie znacznie trudniej jest tak ją nałożyć by dotarła ona do skóry twarzy. W przypadku żelu takie nakładanie nie stanowi żadnego problemu.

Wspomniałem wcześniej że pianka posiada zupełnie inną konsystencję od żelu i każda osoba która trzymała w ręce zarówno piankę, jak i żel przyzna mi rację. To sprawia że piankę do golenia nie tylko trudniej jest wetrzeć głęboko w zarost, ale także usuwanie jej spomiędzy ostrzy maszynki jest także utrudnione.

Tak więc główną przewagą żelu nad pianką do golenia jest to, że znacznie lepiej rozprowadza się go po twarzy, żel lepiej zmiękcza zarost, oraz wchłania się w skórę zabezpieczając ją przed goleniem. Warto zwrócić także uwagę na bardziej praktyczne aspekty tych dwóch produktów. Nie da się ukryć że zarówno pianki, jak i żele do golenia są w podobnej cenie, a żelu w pojemniku jest znacznie więcej niż pianki, więc wydając te samą lub podobną kwotę mamy produkt który starczy nam na dłużej. Oczywiście oprócz tych wszystkich czynników, warto wziąć pod uwagę także osobiste odczucia w używaniu obydwu produktów i kierować się indywidualnymi upodobaniami.

powrót do góry