Opinie o Nas
Golenie LATEM. Poradnik dla mężczyzn

Golenie LATEM. Poradnik dla mężczyzn

Około 40% mężczyzn w Polsce jest posiadaczami zarostu. Poniższy tekst jest wiec dedykowany właśnie im. Ilu mężczyzn, tyle opcji zarostu.

Wielu panów, chcących podążać za trendami w modzie, odchodzi od tradycyjnych wąsów i długiej brody na rzecz delikatnego, kilkudniowego zarostu. Co więcej, panowie poza przystrzyganiem zarostu coraz częściej myślą również o stylizacji. To ważne, zwłaszcza latem, kiedy bardziej eksponuje się swoje ciało i stawia na wygodę. Dla wielu mężczyzn to właśnie ta pora roku jest momentem, w którym decydują się na radykalne ścięcie zarostu, ponieważ jest im w nim zwyczajnie niewygodnie i zbyt ciepło. Inni jednak, mają za sobą doświadczenie podrażnienia skóry na twarzy koniecznie chcą zapuścić choćby niewielki zarost i postawić na jego regularne przycinanie zamiast golenie.

Ostatnie lata...

W ciągu ostatnich lat zainteresowanie mężczyzn stylizacją ich zarostu znacznie wzrosło, co odnotowali wszyscy wiodący producenci akcesoriów do golenia. Panowie pozwalają sobie również na coraz odważniejsze eksperymenty w tym zakresie.

Golenie to codzienny zabieg pielęgnacyjny, który musi być przyjemnością. Nie zawsze proces ten przebiega bez komplikacji. Nieraz jednak wynikają one z niewiedzy o tym, jak poprawnie się golić. Dużym ułatwieniem jest dobra maszynka. Maszynka do golenia Gillette od lat utrzymuje się w czołówce najczęściej kupowanych przez mężczyzn. Nie bez powodu, na przykład ostrza Gillette fusion proglide power są na tyle skuteczne a zarazem bezpieczne, że codzienny męski rytuał nie tylko nie zajmuje wiele czasu, ale jest też bardzo przyjemny dla skóry.

Jak to jest z tą maszynką?

Maszynka Gillette może być stosowana przez cały rok, ale jej zalety docenisz zwłaszcza, gdy jest gorąco i nie będziesz chciał tracić czasu na kilkakrotne golenie się w jednym miejscu. Męski zarost jest przeważnie twardy a ilość mieszków włosowych całkiem spora, dlatego tak ważny jest dobór maszynki, która pokona wszystkie wyzwania.

Prawidłowo przeprowadzone golenie działa nieco jak zabieg złuszczania, częściej stosowany latem niż w inne pory roku. Letnie golenie warto zacząć od zmiękczenia zarostu poprzez nawilżenie skóry twarzy, np. ciepłą wodą. Jej dodatkowym plusem jest to, że rozszerzy pory, przez co włosy łatwiej poddadzą się goleniu (uniknie się między innymi efektu tak zwanego szarpania, mało przyjemnego dla skóry).

Warto zwrócić uwagę na to, aby maszynka miała dobre ostrza, cienkie i ostre, ponieważ znacznie skracają one czas wykonywania zabiegu. To, czy golenie następuje na sucho czy mokro to już kwestia indywidualnych preferencji.

powrót do góry