Opinie o Nas
Dziewczyny, robimy to źle! Siedem błędów, które popełniamy podczas golenia nóg

Dziewczyny, robimy to źle! Siedem błędów, które popełniamy podczas golenia nóg

Golenie nóg to czynność, którą wiele kobiet wykonuje albo codziennie, albo co drugi dzień. Najczęściej maszynkami jednorazowymi lub o wymiennym ostrzu.

Popularne do tego typu zabiegu maszynki to Gillette Venus, czy Venus Breeze. Badania pokazują, że żadna inna metoda depilacji owłosienia nie jest tak popularna jak tradycyjne golenie. Jednak często czynność ta jest wykonywana w pośpiechu, bywa, że niedbale. Skutkuje to różnymi efektami, jak skaleczenia, strupki, lub też wrastające włosy czy czarne nieestetyczne kropki. Oto 7 najpopularniejszych błędów, jakie popełniamy przy tej prostej czynności.

1. Golenie na sucho

Chyba nie ma kobiety, która nie zaliczyła tego grzechu. Golenie bez przygotowania skóry to prosta droga do skaleczenia, nie mówiąc o niedokładnym usuwaniu owłosienia. Często efekt jest gorszy niż przed zabiegiem. Błędem jest również używanie mydła w kostce, które powoduje napinanie skóry.

2. Przed kąpielą

Depilację często wykonuje się zaraz po wejściu pod prysznic. Błąd. Lepsze efekty przy goleniu maszynką można zyskać wtedy, kiedy skóra jest odpowiednio zmiękczona. Pod wpływem ciepła łuski włosa się otworzą, a my nie „ogolimy” zrogowaciałego naskórka tylko niepożądane włosy. Dlatego najlepszy czas na depilację to końcówka kąpieli lub prysznica.

3. O poranku

Pora dnia na golenie ma znaczenie ze względu na właściwości skóry. Jeśli ogolisz się wieczorem, do rana skóra będzie wyglądała o wiele lepiej po kilkugodzinnym spoczynku. Dodatkowo, na noc można nałożyć na skórę bardziej odżywczy krem, balsam czy masło, dzięki czemu rano nogi będą wyglądały piękniej.

4. Tępa maszynka

Najbardziej higieniczną formą depilacji jest golenie się maszynką jednorazową. Większość z nas używa jej jednak wiele razy. Jednak tępe lub zardzewiałe maszynki to ryzyko zacięcia się i nabawienia infekcji. Najlepiej jest zainwestować w wariant z kilkoma ostrzami, ponieważ golą dokładniej i szybciej.

5. Pod włos

Prawie każda goli się w ten sposób. A to najgorsza opcja przy skórze wrażliwej, ponieważ powoduje swędzenie i zaczerwienienie. Najlepiej golić się zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. To gwarancja, że nie uszkodzi się wówczas naskórka.

6. Zbyt często

Im częściej golimy skórę, tym szybciej odrastają włoski. Jest również ryzyko ich wrastania. Codzienne golenie to poważny błąd, zwłaszcza przy intensywnym owłosieniu.

7. Jednakowa metoda

W zależności od owłosienia można próbować różnych metod depilacji. Powinny to przemyśleć zwłaszcza panie o ciemnym, bujniejszym owłosieniu. Ostrze można stosować doraźnie, ale jako główną metodę wybrać na przykład zabieg laserowy.

powrót do góry