Opinie o Nas
Golenie NA MOKRO czy NA SUCHO?

Golenie NA MOKRO czy NA SUCHO?

Golenie to zabieg pielęgnacyjny, od którego panowie nie uciekną. No chyba, że zdecydowali się na zapuszczenie długiego zarostu, który jest jednak dość uciążliwy, zwłaszcza w miesiącach letnich.

Regularne golenie zapewnia świeży wygląd i dobre samopoczucie mężczyzny, dlatego coraz więcej panów poświęca mu dodatkową uwagę dbając o jakość kosmetyków i akcesoriów do jego wykonania. Do samego rytuału warto się dobrze przygotować. W pierwszej kolejności dobrze jest sprawdzić, czy ostrza w maszynce się nie stępiły. Dotyczy to również golarek elektrycznych, w których także należy je regularnie wymieniać. Dobrze jest również mieć pod ręką wszystkie kosmetyki, potrzebne w trakcie golenia oraz bezpośrednio po nim. Przed samym zabiegiem warto jednak rozstrzygnąć kwestię, co zastosować, golenie na mokro, czy golenie na sucho. Obie metody mają swoje plusy i minusy.

Na mokro?

Zwolennicy golenia na mokro podkreślają, że bez względu na to, czy używa się do tego celu maszynki na żyletki, czy jednorazowe lub wielorazowe, efekt jest zawsze ten sam - bardzo dokładnie ogolona twarz. Zmiękczony zarost z łatwością poddaje się zabiegowi golenia, usuwając zbędne włoski bezpośrednio przy skórze.

To również dobra opcja dla skóry, skłonnej do podrażnień, ponieważ nowoczesne kremy i pianki zawierają składniki takie, jak silikony, ułatwiające ostrzu poślizg. Wzbogacone są również o wyciągi z roślin oraz witaminy. Jako inną zaletę tej metody podaje się również to, że jest bardziej higieniczna, bo w obrębie głowicy maszynki nie pozostają resztki zarostu. Ostrze powinno przesuwać się „z włosem”, golenie w odwrotnym kierunku może spowodować zaczerwienienia, wysypkę, a nawet wrastanie zarostu. Podczas samego zabiegu powinno się często spłukiwać głowicę urządzenia (świetnie nadaje się do tego maszynka Wilkinson). Najlepiej zrobić to gorącą wodą, ponieważ ogrzane przez nią ostrze działa skuteczniej. 

Jednak na sucho?

Golenie na sucho, czyli maszynką elektryczną, jest szybkie i nie wymaga zbytniej koncentracji. Wystarczy kilka razy przejechać golarką po twarzy i zabieg jest gotowy. To bezpieczna metoda - ryzyko zacięcia się golarką elektryczną jest minimalne. Urządzenie bowiem nie ścina włosków, tylko je mocno ściera. Przy gęstym i grubym zaroście może to być jednak niewystarczające. Samo tarcie tuż przy skórze może powodować nieprzyjemne podrażnienie i pieczenie.

Ogolona na sucho skóra wymaga koniecznie zastosowania balsamu. Kiedy się wchłonie, należy posmarować twarz i szyję kremem nawilżającym. Technika na sucho polecana jest głównie mężczyznom, borykającymi się z trądzikiem lub innymi problemami skórnymi.

powrót do góry