Opinie o Nas
Pierwsza maszynka jaką wybrać?

Pierwsza maszynka jaką wybrać?

Jeśli Twój syn od niedawna zaczął swoją przygodę z goleniem i dotychczas dotyczyła ona jedynie podkradania maszynki starszemu bratu lub tobie, a także nieudolnego golenia się jednorazówkami, warto pomyśleć o zakupie twojemu synowi pierwszej porządnej maszynki. Wielorazowa maszynka do golenia jest świetnym prezentem nie tylko z okazji “pojawienia się zarostu”, ale może być także pomysłem na prezent dla młodego chłopaka z okazji urodzin, świąt czy innej ważnej w waszym życiu okazji.

Jak wybrać odpowiednią maszynkę? Należy w pierwszej kolejności postawić na coś sprawdzonego, o wysokiej trwałości i odporności, na coś co charakteryzuje się płynnością podczas pociągania ostrza po skórze i na coś, co nie będzie produktem jednorazowego użytku. Najlepszym wyborem na pierwszą maszynkę będzie w takim razie coś z serii maszynek Gillette Fusion. To właśnie te maszynki charakteryzują się wysoką trwałością, wymiennymi wkładami o wielu ostrzach, a w przypadku modelu Gillette Fusion ProGlide Power opinie są bardzo dobre.

To właśnie te modele maszynek charakteryzują się precyzją podczas golenia. Dzięki swojej technologii flexball pozwala na dotarcie do nawet najtrudniej dostępnych zakamarków, dopasowuje się do kształtu twarzy i tym samym minimalizuje ryzyko zacięcia się. To bardzo ważna cecha w przypadku młodych mężczyzn, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z goleniem. Po co zaczynać ją od ran i blizn na twarzy, podrażnień i nieprzyjemnych wspomnień, które stworzą niechęć do golenia, skoro można rozpocząć tę drogę we właściwy sposób.

Wybierając odpowiednią maszynkę warto też pomyśleć o zakupieniu swojemu młodemu synowi zestawu wymiennych ostrzy na zapas oraz o kosmetykach do pielęgnacji skóry po goleniu. W przypadku maszynki Gillette Proglide wkłady dostępne są bez problemu stacjonarnie w wielu sklepach, jednak można również wybrać zestaw prezentowy dostępny w naszym sklepie. Zestaw taki zawiera zwykle maszynkę i komplet kilku wymiennych wkładów, dzięki czemu można zabezpieczyć się odpowiednio na kilka następnych tygodni.

W przypadku kosmetyków do golenia, warto dobrać odpowiedni żel lub piankę, zapewniające odpowiedni poślizg maszynce a także nawilżający balsam sprawiający, że skóra po goleniu nie jest zaczerwieniona i podrażniona. Pośród produktów w naszym sklepie znaleźć można najrozmaitsze żele, pianki i kosmetyki po goleniu, również te dedykowane dla maszynek Gillette.

Wybór odpowiedniej maszynki nie jest zatem trudnym ani niemożliwym zajęciem, warto tylko pamiętać o tym, że lepiej kupić droższy, ale bardziej sprawdzony sprzęt, z dobrymi opiniami, niż wydawać podobne pieniądze w skali miesiąca na mniej polecane jednorazowe maszynki przyczyniające się do problemów ze skórą.

powrót do góry