Opinie o Nas
Największe mity na temat golenia

Największe mity na temat golenia

Nie ma na świecie chyba osoby, która nie spotkałaby się w swoim życiu, czy to będąc młodym człowiekiem, czy już w dorosłym życiu z dziwnymi opiniami i historiami związanymi z goleniem.

Do największych mitów dotyczących golenia możemy zaliczyć ten o częstym goleniu, które to wzmaga wzrost, grubość i gęstość włosów. Każdy powie “ale moje odrastające włoski są grube i twarde, a kiedyś takie nie były!” i… będzie miał zupełną rację. Z tym, że to nie ostrze czy długość wpływa na grubość włosa, ale sam fakt ścinania go wpływa na to, jak on się zachowuje. Działa to powiem tak, że długie, niegolone włosy są po prostu starsze, mniej zdrowe, ich końce robią się cieńsze, są podatne na wpływ słońca, które je rozjaśnia, kontakt nieogolonych włosów z ubraniem wytwarza tarcie, które też wyciera co poniektóre włoski, w efekcie, włosy długo nieogolone wydają się jaśniejsze, słabsze i cieńsze w porównaniu z tymi odrastającymi po goleniu - te są bowiem zdrowsze, młodsze (dopiero co wyszły ze skóry), naturalnie ciemne i mają ostro zakończone końcówki, dające efekt igiełek. Grubość i gęstość włosów jest już uwarunkowana przez geny oraz to, jak się odżywiamy, suplementujemy oraz jaki mamy ich naturalny kolor - ciemne włosy są najgrubsze, ale jest ich najmniej, natomiast jasnych jest więcej, ale są o wiele cięższe.

Na tym nie koniec...

Kolejnym powszechnie powielanym błędnym stwierdzeniem jest to, że nieważne czym pozbędziemy się włosów (mam na myśli ścinanie i golenie) efekt będzie jednakowy. Otóż niestety, ale nie. Wybór ostrza ma bardzo duże znaczenie dla jakości golenia no i kondycji skóry i włosów. W przypadku ścinania włosów nożyczkami, warto zainwestować w porządne nożyczki fryzjerskie, ze stali nierdzewnej, łożyskowej lub tytanu, te bowiem odznaczają się dużą twardością i ostrością, nie tępią się tak szybko na twardej strukturze włosa oraz idealnie tną go, a nie miażdżą. W przypadku golenia, też najlepsze są jak najostrzejsze “nożyki”, w tym momencie na rynku przoduje pod tym względem Maszynka Gillette Fusion.

Wymiana wkładów, czyli ciąg dalszy...

Często ludzie popełniają też błędy jeśli chodzi o wymianę wkładów w maszynkach do golenia oraz wymianę jednorazowych maszynek, zwlekając zbyt długo i często doprowadzając do zupełnego stępienia ostrzy, a to daje jeden efekt - niedokładne golenie, podrażnienia i częste zacinanie się. Idealnie ostra maszynka ślizga się po pokrytej pianką/żelem skórze ścinając jedynie włosy, stępiona nie ma niestety takiego poślizgu. W przypadku wcześniej wspomnianego Gillette Fusion wkłady starczają na około 3-5 tygodni, w zależności od częstotliwości golenia, i po takim mniej więcej okresie należy myśleć o zmianie wkładu na nowy.

Jest też wiele osób, które myślą, że nowe modele różnych produktów to tylko bezsensowne pomysły producenta na wyciąganie pieniędzy od klientów. To też jest częsty i powtarzany błąd. W większości przypadków nowe funkcje i upgrade'y w produktach służą ich…. ulepszeniu. Po prostu. Tak jak przypadku np. firmy Gillette, która mimo wielu lat na rynku wprowadza nowe technologie. Dlaczego maszynka Gillette Fusion jest obecnie najlepsza na rynku? A to dlatego, że firma wynalazła nową technologię ślizgu ostrzy, którą nazwała ProGlide. Dlaczego tak? A no dlatego, że dosłowne tłumaczenie tego hasła oznacza “Profesjonalny ślizg”. Chyba nie trzeba nic więcej tłumaczyć.

Jak jest naprawdę?

Ostatnim, co chcemy poruszyć, jest ślepe podążanie za opiniami różnych ludzi, a jeszcze gorzej, jak ktoś sugeruje się jedną-dwoma opiniami z jednego źródła i już z góry zakłada, że coś jest złe lub dobre. Najważniejsze naszym zdaniem zawsze są: zdrowy rozsądek, szukanie opinii i wiadomości w różnych miejscach i wypróbowanie na samym sobie, czy dany produkt mi odpowiada. W przypadku Gillette Fusion Proglide Power opinie widzieliśmy i pozytywne i negatywne, jednak czym byłby człowiek bez swojej ciekawości i potrzeby szukania zawsze głębiej? Dlatego z czystym sumieniem możemy powiedzieć, że na temat maszynki, którą przytoczyliśmy dziś kilkakrotnie poczytaliśmy dużo i ostatecznie musimy przyznać, że warto kupić taki model!

powrót do góry