Opinie o Nas
Szczoteczka manualna, elektryczna, a może zasilana bateriami?

Szczoteczka manualna, elektryczna, a może zasilana bateriami?

Nie da się zaprzeczyć, że szczoteczki elektryczne dają więcej komfortu, dokładniejsze szczotkowanie, a także wykonuja za nas większość pracy. Jaka jest jednak ich specyfika?

  • Szczoteczki elektryczne, jak sama nazwa wskazuje – zasilne są elektrycznie, więc trzeba je ładować co jakiś czas, a także raz na trzy miesiące wymienić końcówkę. Mogą one uczyć nas prawidłowych nawyków w szczotkowaniu zębów. Posiadają wiele trybów pracy, timery czy czujniki nacisku, które upominają nas, gdy szczotkujemy zęby zbyt mocno. Technologia wykorzystywana w tego rodzaju szzoteczkach może być oscylacyjno-obrotowa bądź soniczna.

  • Szczoteczka zasilana bateryjnie może na pierwszy rzut oka przypominać zwykłą szczoteczkę manualną, jednak posiada kilka odmiennych funkcji, takich jak specyficzne włókna lub rozdzielone główki zaprojektowane do pulsowania w rytm wibracji. Mogą być wyposażone w przyciski On/Off, a także posiadają wbudowaną baterię AA ( nie zawsze z opcją wymiany). Idealna na wyjazdy lub długie podróże gdzie nie mamy dostępu do gnizadka.

  • Szczoteczka manulana może obronić się, gdy posiada np. Włókna typu CrissCross, zaokrąglone końcówki włókien, wklęsłe włókna, które pomagają w wybielaniu zębów, stymulatory dziąseł, nakładki do czyszczenia języka czy specjalnie zaprojektowane rączki z antypoślizgową nakładką.

Wiadomym faktem jest, że szczoteczka elektryczna daje nam lepsze efekty mycia zębów, usuwania bakterii, a nawet wykonuje za nas większą pracę niż szczoteczka manualna. Posiada ona wiele funkcji, trybów pracy, a nawet specjalne efekty. Czemu wciąż jednak wybieramy szczoteczkę manualną? Z prostej przyczyny jaką jest cena. Dobra szczoteczka elektryczna może kosztować od kilkudziesięciu nawet do kilkuset złotych, jednak raz wydany dobrze pieniądz procentuje w zdrowiu naszych zębów na długo.

Wiodącą marką specjalizującą się w sprzedaży szczoteczek elektrycznych jest firma Oral-B i jest to firma godna polecenia, która przez dbałość o szczegóły i stan wizualny swoich produktów stała się czołowym producentem tych szczoteczek. Z czystym sumieniem mogę polecić szczoteczkę Oral-B vitality precision clean. Cena Oral-B Vitality Precision Clean nie jest wielkim wydatkiem, a jak wspomniałem wcześniej, raz wydane dobrze pieniądze procentują w zdrowiu naszych zębów. Szczoteczka Vitality słynie z dokładności i właściwie większość pracy wykonuje za nas. Opinie o szczoteczce Oral-B Vitality są bardzo dobre i rzadko kiedy spotyka się ona z niezadowoleniem klientów, a wkłady do szczoteczek Oral-B są stosunkowo niedrogie.

Link do sklepu, gdzie można zakupić szczoteczkę Oral-B lub wymienne końcówki: Szczoteczki Oral-B i końcówki

Jeśli masz wątpliwości to skonsultuj to ze swoim dentystą!

powrót do góry