Opinie o Nas

Jak rozpoznać podróbki Gillette?

Niestarannie wykonane, ze słabej jakości materiałów, o nagannej wręcz żywotności. Chińskie podróbki Gillette Fusion czy Mach 3 zalały polski rynek i coraz trudniej na pierwszy rzut oka odróżnić je od oryginałów. Kuszą niską ceną i pozornymi oszczędnościami. Pozornymi, ponieważ kosztując niemalże połowę mniej – podróbka posłuży nam zaledwie kilka razy, podczas gdy oryginały Gillette wytrzymają nawet kilkadziesiąt goleń (w zależności od stopnia twardości zarostu). Zatem kupując tanie produkty wątpliwego pochodzenia – tak naprawdę sporo przepłacamy.

Nie ryzykuj więc i nie trać pieniędzy!

KUP TERAZ ORYGINALNE WKŁADY GILLETTE

99% naszych klientów, którzy wypróbowali tańsze zamienniki, wraca do nas po oryginalne wkłady do maszynek Gillette.

Jak rozpoznać podróbki Gillette? Na co zwracać uwagę?

1. Cena

To ona powinna zapalić pierwszą lampkę. Ceny poniżej 20 złotych za na przykład 4 wkłady Gillette Mach 3 to niemalże gwarancja tego, że produkt jest chińskim zamiennikiem, mimo iż sprzedawca twierdzi coś zupełnie innego. Jego rzetelność jest w takim przypadku absolutnie wątpliwa. Dla porównania: 4 oryginalne wkłady Gillette Mach 3 kosztują u nas ponad 30,00 złotych i wystarczają na kilkukrotnie dłuższe użytkowanie.

2. Nazwa / opis

Jeżeli sprzedawca sam pisze lub mówi, że są to nożyki „zamienne”, „wymienne” bądź „kompatybilne”, to oznacza, że mamy do czynienia z podróbkami. Warto też zwrócić uwagę na informacyjne niuanse typu „wytłoczony na maszynce napis Gillette”, „ostrza z napisem Gillette”, itd. Taki sposób formułowania informacji sugeruje, że produkt został wykonany jedynie na podobieństwo oryginału.

3. Żywotność sprzętu i jakość golenia

Podróbki Gillette na ogół w ogóle nie są ostre lub błyskawicznie ulegają całkowitemu stępieniu. Wykonano je bowiem z kiepskiej jakości stopów stali i – choć wyglądają identycznie jak oryginalne wkłady – szybko przekonujemy się, że jakość golenia jest gorsza (czasem od samego początku mamy wrażenie „ciągnięcia i szarpania”, zamiast cięcia). W efekcie twarz ogolona jest niedokładnie, a na skórze pojawiają się liczne podrażnienia i rany. Minusem jest oczywiście fakt, że tę cechę poznamy dopiero podczas samego użytkowania sprzętu.

Te 3 różnice to aktualnie jedyne, po których można zorientować się, że coś jest nie tak. Oszuści nauczyli się wykonywać podróbki w taki sposób, by gołym okiem nie można było dostrzec różnicy.

Kiedyś „zamienniki” można było rozpoznać zdecydowanie łatwiej – po cechach wymienionych poniżej. Podczas zakupów warto jednak nadal zwracać na nie uwagę, bo a nuż zdarzy się, że trafimy na stare podróbki wkładów Gillette, które od razu rozpoznamy jako nieoryginalne:

4. Numer seryjny

Wszystkie wkłady do maszynek Gillette Fusion mają wybity od spodu numer seryjny. Składa się on z jednej litery i 8 cyfr (po 4 z każdej strony maszynki). W modelach wcześniejszych (np. Mach 3) numery seryjne umieszczone są na blistrach. Jeżeli opakowanie zawiera dwa blistry – numery na nich muszą być identyczne. Tanie podróbki natomiast w ogóle ich nie posiadają lub ich jakość wygrawerowania pozostawia wiele do życzenia.

5. Ostrza

Jeżeli ostrza są ułożone w maszynce przypadkowo i niestarannie – to bez wątpienia mamy do czynienia z podróbką. Oryginalne Gillette posiada ostrza idealnie wyrównane względem osi poziomej.

6. Gumki i paski aloesowe

Podróbki Gillette bardzo często wyposażane są w plastikowe paski, bez żadnych właściwości nawilżających lub po prostu – szybko ścierające się.

7. Plastik

Oryginalne ostrza Gillette osadzone zostały w bardzo dobrej jakości plastikowej obudowie. W tanich podróbkach często materiał ten jest giętki i nie pasuje do maszynki. Nierzadko nawet wkład wypada z uchwytu podczas golenia. Warto także zwrócić uwagę na kolor plastiku i jego fakturę – oryginały są gładko wypolerowane, natomiast podróbki Gillette mogą być chropowate.

Jak więc widać, różnice są ogromne – w szczególności w użytkowaniu wkładów Gillette i ich wytrzymałości. Pozornie tani zakup może sprawić, że ostatecznie zapłacimy wielokrotnie więcej, gdyż konieczna będzie bardzo szybka wymiana zużytych ostrzy na nowe.

W sklepie StrefaGolenia.pl gwarantujemy Ci 100% oryginalość sprzedawanych produktów – tylko od sprawdzonych dostawców.

KUP TERAZ ORYGINALNE WKŁADY GILLETTE
powrót do góry